Miedzy korpusami to szczelina między dowolnymi dwoma komponentami wewnątrz ula pszczelego, która nie jest wypełniona grzebieniem woskowym ani uszczelniona propolisem, aby zapewnić brak dostępu. Wszystkie nowoczesne ule uznają znaczenie przestrzeni kosmicznej w ich projektowaniu. Normalna wartość podana dla przestrzeni kosmicznej wynosi od 6 mm do 8 mm, a ramy w każdym ulu są zaprojektowane tak, że ta szczelina istnieje wokół ramy.
Boki kadru są jedną przestrzenią od strony ula, a między górą dowolnego pola a następnym polem znajduje się jedna przestrzeń. Beespace jest niezbędnym elementem w konstrukcji każdego wyjmowanego ula ramy. Jeśli nie zachowa się to między każdą częścią ula, pszczoły będą przyklejać składniki propolisem i budować dziki grzebień w szczelinach, które utrudniają kontrolę kolonii bez uszkodzenia grzebienia i denerwowania pszczół.
Rozważając różne konstrukcje ula, okaże się, że niektóre są określane jako „top beespace”, a inne jako „bottom beespace”. Dzieje się tak dlatego, że wewnętrzne elementy ula muszą zachować beespace, podczas gdy zewnętrzne pudełko musi być „szczelne” bez przerw.
Najlepsze projekty beespace skutkują odstępem 6-8 mm między ramkami w pudełku i górną krawędzią pudełka, podczas gdy projekty w dolnej części beespace mają ramki i górną część pudła, z beespace na dole pudełka. Wiele dyskusji na temat tego, co jest najlepsze, sugeruje, że istnieje niewielka różnica między nimi. Dla nowego pszczelarza lepiej jest użyć górnej lub dolnej przestrzeni, jak nakazuje wybrany projekt ula.
Beespace jest w przybliżeniu wysokością dorosłej pszczoły. Zachowując przestrzeń wokół pszczół, pszczoły mogą odwiedzać wszystkie obszary i zapewniać, że kolonia jest utrzymywana w czystości, a drapieżniki nie są w stanie znaleźć bezpiecznej przystani w dziwnych zakątkach. Warto zauważyć, że jest jedno miejsce, w którym szczelina między dwoma elementami jest dwa razy większa niż ta, która znajduje się pomiędzy sąsiednimi ramkami przytrzymującymi czerw. Dzieje się tak dlatego, że pracownicy muszą pielęgnować lęg i konieczne jest, aby pracownicy pracowali „w tył” w tym obszarze